Wednesday, October 4, 2023
  Duke pasur parasysh mirëqenien dhe fuqizimin e të rinjve, “Muaji i Rinisë”, titullohet aktiviteti më i ri që do të organizojë Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit për nderë te Ditës Ndërkombëtare të Rinisë, përcjellë KultPlus. Në njoftimin e ministrisë...
Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, me ftesë të Presidentit austriak, Alexander Van der Bellen, fillon vizitën zyrtare në shtetin austriak. Në takim me të, Presidentja Osmani do të diskutojë për mbështetjen e Austrisë ndaj Kosovës në rrugën evropiane,...
Avokati i Popullit publikoi Raportin ‘Ex officio’ në lidhje me ndryshimin dhe plotësimin e Udhëzimit Administrativ për Përfshirjen e Fëmijëve në Institucione Parashkollore në Kosovë, pasi Udhëzimi aktual nuk është i qartë, konciz dhe nuk janë në pajtim me...
Zëvendëskryeministrja Emilia Rexhepi ka njoftuar se nga 1 korriku qytetarët e Kosovës do të udhëtojnë në Mali të Zi pa e paguar taksën për automjete. Rexhepi ka shkruar se edhe qytetarët e Malit të Zi do të mund të futen...
Ministri i Financave, Hekuran Murati, ka deklaruar se këtë viti vendi do të ketë rritjen më të madhe ekonomike gjatë dy dekadave të fundit. Murati nëtheksoi se me rishikimin e buxhetit pritet që të ketë rritje prej 7.9 përqind nominale. “Sa...
Arsimi është burim i rëndësishëm për zhvillimin e qëndrueshëm ekonomik e shoqëror të Kosovës, prandaj rritja e cilësisë në arsim është synim kryesor për Qeverinë. Kështu u tha në takimin e kryeministrit Albin Kurti me ministren e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë...
Për shkak të procedurave shtesë që rrjedhin si pasojë e pandemisë Aeroporti “Adem Jashari” ju rikujton se të gjithë udhëtarët duhet të paraqiten 3 orë para kohës së rregullt të fluturimit. Kjo paraqitje në kohë më të hershme vjen si...
Është mbajtur takimi i Grupit Koordinues Ndërministror për të Drejtat e Njeriut në Republikën e Kosovës të organizuar nga Zyra e Kryeministrit/Zyra për Qeverisje të Mirë dhe të kryesuar nga Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti. Siç bëhet e...
Pas takimit me presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani dhe kryeministrin Albin Kurti, presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen, bashkë me Kurtin kanë vizituar kopshtin Cicërimat në lagjen Kalabria në Prishtinë. Përmes një postimi në Twitter, ajo u shpreh...
Mjekësia Sportive sot është mbyllur për pacientët me Covid 19. Që nga fillimi i pandemisë, qendra e Mjekësisë Sportive ishte duke u përdorur si Klinikë Infektive. Lajmin e ka konfirmuar Artan Ahmeti, mjek përgjegjës për Mjekësinë Sportive. Ai uroi që asnjëherë...
0FansaPëlqeje
0NdjekësitNdjek
0NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Më të lexuarat