Parfumet përmirësojnë kujtesën

0
Përdorimi strategjik i aromave gjatë mësimit dhe gjumit mund të përmirësojë kujtesën. Nuhatja si një nga shqisat më të vjetra është e lidhur ngushtë me pjesët e trurit që merren...

KURTI TAKIM VIRTUAL ME DREJTORIN E MCC-SË PËR STRATEGJINË E ENERGJISË

0
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, së bashku me ministren e Ekonomisë, Artane Rizvanolli dhe shefin e stafit të Kryeministrit, Luan Dalipi, gjatë ditës së sotme ka zhvilluar...

Çdo gjë që duhet të dini rreth rënies së flokëve

0
  Arsyet për humbjen e flokëve janë të shumta. Kur rënia e flokëve fillon papritur, shkaku mund të jetë një sëmundje shëndetësore, dieta jo e balancuar ushqimore, medikamentet e përdorura...

Lehtësi për shqiptarët në Saudi: në timon, me patentë nga atdheu!

0
Arabia Saudite do njeh patentat shqiptare, sipas një vendimi të fundit të qeverisë Rama, në kuadër të një marrëveshjeje me Mbreterinë. “Miratimin, në parim, të marrëveshjes, ndërmjet Këshillit të Ministrave...

Nga 1 qershori hiqen maskat në ambientet e jashtme në Shqipëri

0
Komiteti Teknik i Ekspertëve në Shqipëri ka vendosur për lehtësimin e masave kufizuese për shkak të pandemisë COVID-19. Në një deklaratë për medie, një ditë pasi vendi nuk raportoi asnjë...

I riu nga Kosova, Dardan Asllani në mesin e liderëve global të Shëndetit Digjital

0
Për kontributin e jashtëzakonshëm në shëndetësi, Dardan Asllani nga Klinika Digjitale, emërohet një ndër 50 Liderët Global të Shëndetit Digjital. Healthcare Information and Management Systems Society Inc. (HIMSS) – SHBA,...