ARTIKUJT E FUNDIT

EKIPI OLIMPIK I XHUDOS NISET PËR KOSOVË

0
​Ekipi olimpik i xhudos është nisur për në Kosovë. Këtë lajm e ka bërë të ditur KOK i cili ka plasuar një video nga nisja për në Kosovë. Ndërsa edhe zëdhënësi...

ATLETJA SHQIPTARE, LUIZA GEGA KUALIFIKOHET NË FINALE TË “TOKIO 2020”

0
Atletja shqiptare, Luiza Gega, ka arritur një rezultat fantastik, teksa është kualifikuar në finalet e 3000 metrave me pengesa në Lojërat Olimpike që janë duke u zhvilluar në Tokio,...

Fillon manifestimi i lojërave tradicionale “Rugova 2021”

0
Në Stankaj të Rugovës po mbahen lojërat tradicionale Rugova 2021. Organizimit të sivjetmë iu përgjigjën shumë qytetarë e dashamirës të këtyre lojërave teksa pjesëmarrës është edhe kryetari i Pejës Gazmend...

​JAMES RODRIGUEZ NUK DËSHIRON TË RIKTHEHET NË REAL MADRID

0
Janë duke qarkulluar disa spekulime që ylli kolumbian mund të rikthehet te gjiganti spanjoll, por tani si duket gjasat e këtij transferimi janë të pakta.   Mesfushori me tipare sulmuese i...

PËR GJASHTË MUAJ NË GJINEKOLOGJINË E QKUK-SË LINDËN 4210 FOSHNJE

0
Drejtori i Klinikës së Gjinekologjisë në Prishtinë, Jakup Ismaili, në një prononcim për Ekonomia Online ka thënë se gjendja në klinikë është stabile. Ai tha se nuk ka asnjë...

Kurti letër falënderimi kryeministrit të Kroacisë: Kosova do të mbajë zemrën dhe derën hapur...

0
Kryeministri Albin Kurti i ka dërguar letër falënderimi kryeministrit të Kroacisë, Andrej Plenkovic, nëpërmjet së cilës ia ka shprehur falënderimin e tij dhe të popullit e Qeverisë së Republikës...