ARTIKUJT E FUNDIT

Si të ndaloni varësinë ndaj lojërave të fatit/bixhozit/basteve dhe të rifitoni kontrollin e jetës...

Si të ndaloni varësinë ndaj lojërave të fatit/bixhozit/basteve dhe të rifitoni kontrollin e jetës suaj Mund t’i ndodhë kujtdo nga ndonjë çast gjatë jetës: Basti i  juaj shkon nga një...

Bashkia e Durrësit: Thirje publike për Organizatat e Shoqerise Civile

BASHKIA E DURRËSIT NË PARTNERITET ME PROGRAMIN ReLOaD SHPALL: THIRRJE PUBLIKE PËR ORGANIZATAT E SHOQËRISË CIVILE PËR DORËZIMIN E PROJEKT PROPOZIMEVE NË PROGRAMIN RAJONAL PËR DEMOKRACINË LOKALE NË BALLKANIN PERËNDIMOR (ReLOaD)  Programi...

E drejta për një mjedis të shëndetshëm dhe të sigurt

Ndotja e ajrit në Kosovë vazhdon të jetë alarmuese. Gazetarët vazhdojnë të na bombardojnë me informacione për nivelin e ndotjes së ajrit por shumë pak na ofrojnë informata për...

Reagon rrjeti i OJQ-ve ndaj deklaratës së Haradinajt

Pas deklaratës së nënkryetarit të OVL-së së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Nasim Haradinaj i cili e ka quajtur ‘Palaço’, ambasadorin amerikan Greg Delawie, ka reaguar edhe Rrjeti i OJQ-ve...

OJQ-të Reagojnë për Emërimin Politik të Sekretarit në MTI

Në mbledhjen e Qeverisë më 29 janar u vendos që të emërohet për sekretar në këtë ministri, Burim Rrecaj. “Në bazë të vlerësimit të kompanisë britanike dhe komisionit vlerësues, e...

Strakosha: Shpresojmë të mbesim në mesin e tri skuadrave

Thomas Strakosha është kthyer në një nga idhujt e tifozerisë së Lazios brenda një viti. Tashmë në çdo aktivitet që organizohet me mbështetësit e klubit, gardiani shqiptar është i “dërguari...