Hapet panairi i librit të vjetër 

0
Në platonë e Teatrit Kombëtar të Kosovës janë vendosur për t’u shitur libra të vjetër. Nga 5 e deri në 15 euro variojnë çmimet e librave që u ekspozuan të...

KFOR-i ndihmon FSK-në në shuarjen e zjarreve

0
Dyshohet se për shkak të temperaturave të larta të premten mbrëma, flakët shpërthyen edhe në Kosovë. Zjarri vërshoi 7 vatra të maleve në Rugovë të Pejës, por kjo nuk i...

PDK zyrtarizon Bedri Hamzën kandidat për Kryetar të Mitrovicës

0
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi ka shpallur zyrtarisht Bedri Hamzën kandidat për kryetar të ardhshëm të Mitrovicës. Përmes një dedikimi të veçantë për Bedri Hamzën, kreu i...

Të martën kthehen xhudistët që morën pjesë në Lojërat Olimpike

0
Gjatë ditës së martë, do të arrijnë në Kosovë, xhudistët pejanë që morën pjesë në Lojërat Olimpike Tokio 2020, ku fituan dy medalje të arta. Me këtë rast, Komuna e...

FAQJA E UEFA-S REKLAMON ‘ARENËN KOMBËTARE’

0
Faqja zyrtare e Ligës së Evropës postimin e fundit në rrjetet sociale ia ka kushtuar stadiumin kombëtar shqiptar “Arena Kombëtare”, i cili gjendet në qendër të Tiranës.Arena Kombëtare apo...

GRIEZMANN DHE COUTINHO DO TË QËNDROJNË TE BARCELONA

0
Ylli francez dhe ai brazilian pritet të qëndrojnë edhe këtë sezon në “Camp Nou”. Gjatë kësaj vere janë duke qarkulluar shumë spekulime mbi të ardhmet e Antoine Griezmann dhe Philippe...