E diel, 1 Gusht, 2021
​Ekipi olimpik i xhudos është nisur për në Kosovë. Këtë lajm e ka bërë të ditur KOK i cili ka plasuar një video nga nisja për në Kosovë. Ndërsa edhe zëdhënësi i KOK-ut, Kushtrim Krasniqi ka njoftuar se mbërritja në Kosovë...
Atletja shqiptare, Luiza Gega, ka arritur një rezultat fantastik, teksa është kualifikuar në finalet e 3000 metrave me pengesa në Lojërat Olimpike që janë duke u zhvilluar në Tokio, transmeton Telegrafi. 32-vjeçarja nga Dibra, shënoi kohën 9:23.85, duke u renditur...
Në Stankaj të Rugovës po mbahen lojërat tradicionale Rugova 2021. Organizimit të sivjetmë iu përgjigjën shumë qytetarë e dashamirës të këtyre lojërave teksa pjesëmarrës është edhe kryetari i Pejës Gazmend Muhaxhiri. Në këtë edicion janë paraparë të zhvillohen lojërat në 7...
Janë duke qarkulluar disa spekulime që ylli kolumbian mund të rikthehet te gjiganti spanjoll, por tani si duket gjasat e këtij transferimi janë të pakta.   Mesfushori me tipare sulmuese i Evertonit James Rodriguez ka treguar që nuk dëshiron të rikthehet...
Drejtori i Klinikës së Gjinekologjisë në Prishtinë, Jakup Ismaili, në një prononcim për Ekonomia Online ka thënë se gjendja në klinikë është stabile. Ai tha se nuk ka asnjë paciente në gjendje të rëndë shëndetësore. “Gjendja në Klinikën Gjinekologjike është...
Kryeministri Albin Kurti i ka dërguar letër falënderimi kryeministrit të Kroacisë, Andrej Plenkovic, nëpërmjet së cilës ia ka shprehur falënderimin e tij dhe të popullit e Qeverisë së Republikës së Kosovës, për ndihmën që shteti dhe institucionet shëndetësore kroate...
Në platonë e Teatrit Kombëtar të Kosovës janë vendosur për t’u shitur libra të vjetër. Nga 5 e deri në 15 euro variojnë çmimet e librave që u ekspozuan të premten në edicionin e dytë të panairit të librit të...
Dyshohet se për shkak të temperaturave të larta të premten mbrëma, flakët shpërthyen edhe në Kosovë. Zjarri vërshoi 7 vatra të maleve në Rugovë të Pejës, por kjo nuk i zuri në befasi Agjencinë e Menaxhimit Emergjent. Zjarrëfikësit, ushtarët e FSK-së...
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi ka shpallur zyrtarisht Bedri Hamzën kandidat për kryetar të ardhshëm të Mitrovicës. Përmes një dedikimi të veçantë për Bedri Hamzën, kreu i PDK-së Memli Krasniqi ka shkruar në faqen e tij në...
Gjatë ditës së martë, do të arrijnë në Kosovë, xhudistët pejanë që morën pjesë në Lojërat Olimpike Tokio 2020, ku fituan dy medalje të arta. Me këtë rast, Komuna e Pejës, ka organizuar një manifestim madhështor, që do të fillojë...