Wednesday, October 4, 2023
Avokadot shpesh quhen superushqime. Është një frut shumë i shëndetshëm, i pasur me lëndë ushqyese dhe sjell shumë përfitime, dhe disa prej tyre nuk janë të njohura as përadhuruesit më të mëdhenj. Falë faktit se përmban më shumë yndyrë nga...
Tre kandidate me prejardhje nga Kosova kanë fituar në zgjedhjet komunale që u mbajtën me 13 qershor në Finlandë. Brigita Krasniqi ka fituar në Tampere me 415 vota, përderisa ka treguar  se pati përkrahje të madhe nga kosovarët që jetojnë...
Kosova A (F) ka debutuar me fitore në garat ndërkombëtare. Vashat kosovare kanë triumfuar ndaj Qipros 68:70 (16:23, 18:11, 24:18, 10:18), në ndeshjen e zhvilluar në Nikozia, në kuadër të Kampionatit Evropian për Shtete të Vogla. Fillimi ishte i baraspeshuar,...
Arsenali i ka bërë të ditur Romës se ata nuk do ta negociojnë asnjë ofertë nën 20 milionë euro për Granit Xhakën. Raportet pretendojnë se “Topçinjtë” ende nuk kanë gjetur një zgjidhje në negociatat me skuadrën e Jose Mourinhos, pavarësisht...
Vaksinat Pfizer, Moderna dhe AstraZeneca mund të mbrojnë nga mutacioni Delta edhe me një dozë të vetme. Sipas një studimi kanadez të realizuar së fundmi bëhet me dije se tashmë ekziston mbrojtja për këtë mutacion edhe me administrimin e dozës...
Prej 28 korrikut Turqia është përfshirë nga zjarret. Autoritetet atje kanë njoftuar për 174 vatra zjarri prej të cilave 160 janë vënë nën kontroll. Në këtë kohë, Turqia është një nga vendet e preferuara të pushuesve kosovarë që zgjedhin...
Familja e Muhammad Mahmid Qiyan, një adoleshent arab i vrarë nga një oficer policie izraelit gjatë protestave të fundit, vendosi të dhurojë organet e tij në Umm al-Fahm dhe t’i përgjigjet vdekjes me jetë, raporton gazeta izraelite Jerusalem Post. Xhaxhai...
Gentrit Salihu, djaloshi 18 vjeçar nga Ferizaj ka arritur të nënshkruaj kontratë me klubin e madhë portugez, Porto. Lajmi është bërë i ditur nga vetë skuadra e Portos në llogarinë zyrtare në faqen e Facebook-ut. Salihu ka qenë pjesë e...
  Ngjarjet e fundit politike që kanë ndodhur në Shqipëri duket se nuk kanë ndikuar në gatishmërinë e Kosovës kur vjen puna tek solidarizimi në fatkeqësi. Presidentja e Kosovës ka autorizuar dërgimin e trupave të FSK-së për të ndihmuar në situatën...
Simptomat pas dozës së parë Simptomat që shfaqen te njerëzit që kanë marrë vetëm një dozë të vaksinës janë të ngjashme me ato që shfaqen tek ata që nuk janë vaksinuar. Këto përfshijnë dhimbje koke, rrufë, dhimbje të fytit, teshtimë...
0FansaPëlqeje
0NdjekësitNdjek
0NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Më të lexuarat