Sunday, October 24, 2021
15 tetori është caktuar nga Organizata Botërore e Shëndetësisë si Dita Ndërkombëtare e Ecjes në Natyrë. Qëllimi i kësaj dite është ngritja e vetëdijes së institucioneve dhe qytetarëve mbi rëndësinë që ka natyra, respektivisht ambienti, si dhe promovimi i vendeve...
Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku, sot ka ndarë shpërblimet shtetërore për xhudistet Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova dhe për trajnerin Driton Kuka, pas rezultatit kulmor që patën në Lojërat Olimpike “Tokyo 2020”. “Ndërsa Qendrën Nacionale të Xhudos...
Zhvillimi i teknologjisë dhe mungesa e aktiviteteve jashtë shkollore,si dhe mungesa e infrastrukturës sportive, janë arsyjet kryesore pse të rinjtë kosovarë janë shumë pak të përfshirë në aktivitete sportive. Kjo mungesë e aktiviteteve fizike, ndikon drejtë për drejtë në...
Për herë të parë, Kosova do të përfaqësohet në garat ndërkombëtare të Esportit (sporte elektronike). Kjo ndodhi pas anëtarësimit të Federata Esports Kosova në Federatën Ndërkombëtare përkatëse. Lajmin e ka bërë të ditur Komiteti Olimpik i Kosovës përmes një njoftimi në...
Federata e Futbollit e Greqisë nëpërmjet një shkrese drejtuar presidentin Agim Ademi ka falënderuar edhe një herë për mikpritjen që FFK i bëri Kombëtares së Greqisë në Kosovë. “Ne duam t'ju falënderojmë edhe një herë për mikpritjen tuaj dashamirëse dhe...
Gjyqtari ndërkombëtar nga Kosova, Visar Kastrati është deleguar nga UEFA në ndeshjen për kualifikimet e Kampionatit Evropian U-21 ndërmjet Bullgarisë dhe Uellsit. Kjo ndeshje do të zhvillohet në stadiumin “Slavia” në Sofje, më 7 shtator në orën 17:30. Kastrati do...
Kosova është duke e zhvilluar ndeshjen e radhës në kuadër të kualifikimeve për botërorin "Katari 2022" kundër Greqisë në Prishtinë. Ndeshja po zhvillohet në prani të rreth 500 tifozëve në "Fadil Vokrri" dhe në mesin e tyre janë edhe presidentja...
Pas një periudhe në Schalke, karrierës së lëkundur të Shkodran Mustafit iu dha një shpëtim në formën e një transferimi te skuadra spanjolle Levante. 29 vjeçari kishte qenë pa klub në fillim të këtij sezoni pasi ekipi i Bundesligës nuk...
Kosova luan sonte kundër Greqisë në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë, ndeshje kjo e vlefshme për kualifikimet për në Kampionatin Botëror “Katar 2022”. Kombëtarja e Kosovës sonte pas një kohe të gjatë do ta ketë përkrahjen e “Dardanëve” edhe pse...
Mbrojtësi i Kombëtares, Kastriot Dermaku u bë mbrojtësi më i ri i Lecce në këtë merkato duke mbyllur përfundimisht aventurën me Parmën. Për Dermakun ishte një rikthim në radhët e verdhekuqve pasi sezonin e kaluar ishte pjesë e Leçet në...
0FansaPëlqeje
0NdjekësitNdjek
0NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Më të lexuarat