Kombëtarja e Kosovës sonte do të vazhdojë me ndeshjet e radhës kualifikuese për “Katar 2022”. Në kuadër të tre ndeshjeve kualifikuese përgjatë muajit shtator, Kosova do të fillojë ndeshjen e parë ndaj skuadrës së Gjeorgjisë si mysafir sonte (e enjte)...
Kampionet olimpike në xhudo Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova janë shpërblyer me nga 10 mijë euro secila për triumfet e tyre historike në Lojërat Olimpike të Tokios 2020, nga Komiteti Olimpik i Kosovës (KOK). Krasniqi dhe Gjakova ia sollën Kosovës...
Kosova është mysafire e Gjeorgjisë nesër nga ora 18:00 në ndeshjen që luhet në kuadër të kualifikime të Kupës së Botës. Para ndeshjes në konferencë shtypi ka folur futbollisti i ‘Dardanëve’, Elbasan Rashani. “Unë jam në formë të mirë, kam ardhur...
Ansu Fati do ta ketë privilegjin dhe kënaqësinë të bartë fanellën me numrin 10 në Barcelonë, pas largimit të legjendës Lionel Messi. Ansu Fati do ta bartë fanellën me numrin 10 në Barcelonë, në sezonin e parë pas largimit të...
Sezoni i ri në Basketboll do të fillojë sot me Superkupën, që do të zgjatë nga 1 deri me 5 shtator. Ndeshja e parë do të zhvillohet sot në mes Prizrenit 16 dhe Dritës me fillim nga ora 16:00. Kurse do...
Ekspedita e Kombëtares së Kosovës është nisur sot në mëngjes për në Batumi të Gjeorgjisë, ku të enjten do ta zhvillojë ndeshjen e tretë në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Botëror “Katari 2022”.  Dardanët i kanë zhvilluar dy stërvitje në...
Sipas mediave në Itali, Mustafi pritet t’i nënshtrohet testeve mjekësore me Torinon para se të nënshkruajë kontratën. Kontrata e Mustafit me Schalke 04 përfundoi në qershor, kurse Torino kishte qenë në bisedime me ish-lojtarin e Arsenalit për një kohë të...
Kombëtarja e Kosovës në futboll iu është rikthyer përgatitjeve në prag të tri ndeshjeve të radhës në kuadër të kualifikimeve për botërorin "Katari 2022". Ndeshja e radhës është ajo kundër Gjeorgjisë në udhëtim më 2 shtator dhe "Dardanët" sonte kanë...
Triletja kosovare, Rita Zeqiri, ka fituar çmimin “Ironman” në garën ndërkombëtare të trialtonit “IronMan Hamburg 2021”, Rita fitoi në garën që përfshin 3.8 km not, 180 km çiklizëm dhe 42 km vrapim. “I mbijetova një aksidenti automobilistik një ditë para udhëtimit,...
Barça e ka ruajtur trashëgiminë e tij për momentin, pasi tregoi numrin e skuadrave të tyre para ndeshjes të së dielës kundër Getafes, ku fanella me numrin 10 mbeti bosh. Nënshkrimet e reja, Memphis Depay dhe Sergio Aguero, u mbajtën...