Rita Zeqiri fiton çmimin “IronLady” në garën ndërkombëtare “IronMan Hamburg 2021”

Triletja kosovare, Rita Zeqiri, ka fituar çmimin “Ironman” në garën ndërkombëtare të trialtonit “IronMan Hamburg 2021”,

Rita fitoi në garën që përfshin 3.8 km not, 180 km çiklizëm dhe 42 km vrapim.

I mbijetova një aksidenti automobilistik një ditë para udhëtimit, disa kushte shëndetësore, një çështje teknike të biçikletës menjëherë pas 15 km udhëtim, i cili mori 5 km në këmbë deri në stacionin e biçikletave dhe gati 1 orë në riparim dhe shumë zbatim mendor për të bindur veten për të vazhduar luftën përgjatë rrugës”, ka shkruar Zeqiri në Facebook.

Po ndihem e lumtur, e plotësuar dhe mirënjohëse”, shtoi ajo.