Wednesday, October 4, 2023
Kombëtarja e Kosovës në futboll iu është rikthyer përgatitjeve në prag të tri ndeshjeve të radhës në kuadër të kualifikimeve për botërorin "Katari 2022". Ndeshja e radhës është ajo kundër Gjeorgjisë në udhëtim më 2 shtator dhe "Dardanët" sonte kanë...
Sulmuesi shqiptar i cili është në pronësi të gjigantit anglez Chelseat ka debutuar me gol te skuadra e Southamptonit. Newport dhe Southamptono janë duke u ballafaquar në kuadër të Kupës së Ligës së Anglisë dhe Broja ka realizuar gol pas...
Kampionia olimpike Nora Gjakova ka thënë se medaljet e fituara shkojnë për popullin e Kosovës. Nga aeroporti i Prishtinës ajo ka thënë se pritjet janë tejkaluar. “Është një sukses i jashtëzakonshëm. I kemi tejkalu të gjitha pritshmëritë. Dua ta falenderoj trajnerin...
Zhvillimi i teknologjisë dhe mungesa e aktiviteteve jashtë shkollore,si dhe mungesa e infrastrukturës sportive, janë arsyjet kryesore pse të rinjtë kosovarë janë shumë pak të përfshirë në aktivitete sportive. Kjo mungesë e aktiviteteve fizike, ndikon drejtë për drejtë në...
Merih Demiral iu nënshtrua ekzaminimeve mjekësore para fillimit të sezonit këtë mëngjes, por sipas mediave në Itali, turku dëshiron të largohet nga Juventus.   23-vjeçari ka vendosur të bashkohet me shokët e tij të skuadrës për të filluar para-sezonin, pasi ka...
Pas një periudhe në Schalke, karrierës së lëkundur të Shkodran Mustafit iu dha një shpëtim në formën e një transferimi te skuadra spanjolle Levante. 29 vjeçari kishte qenë pa klub në fillim të këtij sezoni pasi ekipi i Bundesligës nuk...
Vedat Muriqi nuk dëshiron të largohet nga Lazio dhe po punon fort për të bindur Maurizio Sarrin. Sulmuesi nga Prizreni hasi vështirësi të shumta në sezonin e parë në Serie A dhe deri tani nuk i ka justifikuar milionat...
Kombëtarja U16 e Kosovës në Basketboll është shpallur kampion i grupit F në divizionin C në FIBA European Challenger për U16 pasi mposhti Kombëtaren U16 të Luksemburgut në finalen e grupit me rezultat 86:43. Kosova dominoi skuadrën mysafire në çdo...
Muhamet Ramadani është kualifikuar në finalen e disiplinës së hedhjes së gjyles 6 kilogram, në Kampionatin Botëror U20 e cila është duke u zhvilluar në Kenia, ka bërë të ditur Komitetit Olimpik i Kosovës. Ramadani pati rezultat të mirë të...
Nue Nreca, është futbollisti tjetër kosovar që ka bërë një hap të madh në karrierë, derisa në përballjen me Osijekun ka bërë edhe debutimin e tij të parë në Superligën e Kroacisë. Mbrojtësi i cili ka luajtur në Ligën e...
0FansaPëlqeje
0NdjekësitNdjek
0NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Më të lexuarat