Wednesday, October 4, 2023
Transferimi i Americ Laporte nga Athletic Club Bilbao ishte një nga operacionet më të mëdha të merkatos së janarit, sidomos pas deklaratave të buxhetit të Pep Guardiola-s. Pas pagoi klauzolën 75 mln euro të lojtarit, klubi anglez ka marrë një...
Mohamed Salah ka zbuluar se ai ndien mungesën e ish-shokut të skuadrës, Philippe Coutinho, i cili është transferuar te Barcelona në merkaton e janarit për 160 milionë euro. Egjiptiani, i cili ka luajtur me Roma-n para transferimit te klubi...
Thomas Strakosha është kthyer në një nga idhujt e tifozerisë së Lazios brenda një viti. Tashmë në çdo aktivitet që organizohet me mbështetësit e klubit, gardiani shqiptar është i “dërguari special” nga bardhekaltrit. Kështu ka ndodhur edhe mbrëmë, ne një aktivitet...
Zhvillimi i teknologjisë dhe mungesa e aktiviteteve jashtë shkollore,si dhe mungesa e infrastrukturës sportive, janë arsyjet kryesore pse të rinjtë kosovarë janë shumë pak të përfshirë në aktivitete sportive. Kjo mungesë e aktiviteteve fizike, ndikon drejtë për drejtë në...
Edhe pse ditë janë më të ftohta në stinën e dimrit, kjo nuk do të thotë që të ndaloni aktivitetet fizike siç është vrapimi apo ecja në natyrë me borë apo në rrugët me akull. Me një përgatitje të...
Muhamet Ramadani ka zënë vendin e shtatë në hedhjen e gjylës 6 kg në Kampionatin Botëror U-20 të atletikës, që po mbahet në Nairobi të Kenisë. Atleti ynë në gjashtë tentimet e finales, hedhjen më të mirë e pati 18.97...
Kosovare Asllani e ka fituar medaljen e argjendtë me Suedinë në futboll në Lojërat Olimpike “Tokyo 2020”. Në finale, Suedia u mposht pas ekzekutimit të penalltive nga Kanadaja, që fitoi medaljen e artë olimpike, transmeton GE. Pas 120 minutave, rezultati ishte...
Jorginho është treguar i saktë nga pika e bardhë dhe e ka dërguar Italinë në finale të Euro 2020. Italia ka fituar nga Spanja me rezultat 4-2. Gjatë vazhdimeve, dy herë nga pesëmbëdhjetë minuta, nuk ka pasur gola. Koha e rregullt ka...
Mbrojtësi i Kombëtares, Kastriot Dermaku u bë mbrojtësi më i ri i Lecce në këtë merkato duke mbyllur përfundimisht aventurën me Parmën. Për Dermakun ishte një rikthim në radhët e verdhekuqve pasi sezonin e kaluar ishte pjesë e Leçet në...
Sportet luhen në të gjithë botën, qoftë si hobi, karrierë, apo pjesë e regjimit të fitnesit. Lojëra të ndryshme kanë rritur popullaritetin duke u ndjekur nga e gjithë bota. Rregullat dhe karakteristikat e këtyre lojërave janë dinamike dhe drejtohen...
0FansaPëlqeje
0NdjekësitNdjek
0NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Më të lexuarat