Anglia është në finale të Euro 2020. Aty e pret Italia. Angelzët kanë fituar nga Danimarka, në ndeshjen e cila shkoi në vazhdime. Ka qenë Harry Kane ai që u ka dhënë fitoren anglezëve. Gjuajtja e tij nga pika e bardhë...
Anglia dhe Danimarka kanë shënuar të dyjat nga një herë në portën e njëra tjetres në pjesëlojën e parë të ndeshjes gjysmëfinale të Euro 2020. Mikkel Damsgaard ka kaluar në epërsi danezët në minutën e tridhjetë pas një goditje dënimi,...
Menaxheri i lojtarit ka kërkuar që të zgjatet edhe me një vit kontrata për portugezin. Por drejtuesit e Juventus kanë kërkuar kohë, pasi ai është lojtari më i paguar. Cristiano Ronaldo duket se ka vendosur të qëndrojë në Torino. Menaxheri...
Jorginho është treguar i saktë nga pika e bardhë dhe e ka dërguar Italinë në finale të Euro 2020. Italia ka fituar nga Spanja me rezultat 4-2. Gjatë vazhdimeve, dy herë nga pesëmbëdhjetë minuta, nuk ka pasur gola. Koha e rregullt ka...
Ish trajneri i Arsenalit, Arsene Wenger mendon se Kombëtarja e Anglisë është favoriti kryesor për “Euro 2020”. “Tre Luanët” shpartalluan Ukrainën me rezultat 4 – 0 në çerekfinale, derisa në gjysmëfinale do takohen me Danimarkën, transmeton lajmi.net. Duke folur për beIN Sports,...
  Trajneri i Ferencvaros, Peter Stoger ka thënë se Prishtina ishte një skuadër e organizuar. "Me siguri se jam i kënaqur me fitoren. E vërtet që kishim dy pjesë të ndryshme të lojës. Përballë kishim një kundërshtar të mirë, që vraponte...
Thomas Strakosha është kthyer në një nga idhujt e tifozerisë së Lazios brenda një viti. Tashmë në çdo aktivitet që organizohet me mbështetësit e klubit, gardiani shqiptar është i “dërguari special” nga bardhekaltrit. Kështu ka ndodhur edhe mbrëmë, ne një aktivitet...
Mohamed Salah ka zbuluar se ai ndien mungesën e ish-shokut të skuadrës, Philippe Coutinho, i cili është transferuar te Barcelona në merkaton e janarit për 160 milionë euro. Egjiptiani, i cili ka luajtur me Roma-n para transferimit te klubi...
Transferimi i Americ Laporte nga Athletic Club Bilbao ishte një nga operacionet më të mëdha të merkatos së janarit, sidomos pas deklaratave të buxhetit të Pep Guardiola-s. Pas pagoi klauzolën 75 mln euro të lojtarit, klubi anglez ka marrë një...