Monday, September 20, 2021
Ballina E spikatur PJESA E PARË E BARABARTË MES ANGLISË E DANIMARKËS

PJESA E PARË E BARABARTË MES ANGLISË E DANIMARKËS

Anglia dhe Danimarka kanë shënuar të dyjat nga një herë në portën e njëra tjetres në pjesëlojën e parë të ndeshjes gjysmëfinale të Euro 2020.

Mikkel Damsgaard ka kaluar në epërsi danezët në minutën e tridhjetë pas një goditje dënimi, ku ka realizuar një gol të bukur.

Barazimi i anglezëve ka ardhur përmes autogolit të Simon Kjaer në minutën e 39-të.