Shkodran Mustafi pritet të transferohet në Itali

Sipas mediave në Itali, Mustafi pritet t’i nënshtrohet testeve mjekësore me Torinon para se të nënshkruajë kontratën.

Kontrata e Mustafit me Schalke 04 përfundoi në qershor, kurse Torino kishte qenë në bisedime me ish-lojtarin e Arsenalit për një kohë të gjatë.

Sipas Sportitalia dhe Sky Sport Italia, Torino më në fund kanë arritur marrëveshje me fituesin e Kupës së Botës në Gjermani 2014, i cili do t’i nënshtrohet testeve mjekësore më vonë sot, transmeton Klankosova.tv.

Gianluca Di Marzio raporton se babai i Mustafit mbërriti në Itali sot dhe djali i tij do të përfundojë ekzaminimet e tij mjekësore këtë mbrëmje.

Mustafi është nënshkrimi i dytë nga Torino në 24 orët e fundit, pasi skuadra e Serie A ka siguruar gjithashtu shërbimet e Dennis Praet në huazim me mundësi për ta blerë nga Leicester City.

Mustafi kthehet në Itali pas huazimit të tij trevjeçar në Sampdoria. Ai luajti 53 ndeshje me midis 2011 dhe 2014 para se të bashkohej me Valencian dhe më pas tek Arsenali.