Kosova është duke e zhvilluar ndeshjen e radhës në kuadër të kualifikimeve për botërorin "Katari 2022" kundër Greqisë në Prishtinë. Ndeshja po zhvillohet në prani të rreth 500 tifozëve në "Fadil Vokrri" dhe në mesin e tyre janë edhe presidentja...
Pas një periudhe në Schalke, karrierës së lëkundur të Shkodran Mustafit iu dha një shpëtim në formën e një transferimi te skuadra spanjolle Levante. 29 vjeçari kishte qenë pa klub në fillim të këtij sezoni pasi ekipi i Bundesligës nuk...
Kosova luan sonte kundër Greqisë në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë, ndeshje kjo e vlefshme për kualifikimet për në Kampionatin Botëror “Katar 2022”. Kombëtarja e Kosovës sonte pas një kohe të gjatë do ta ketë përkrahjen e “Dardanëve” edhe pse...
Mbrojtësi i Kombëtares, Kastriot Dermaku u bë mbrojtësi më i ri i Lecce në këtë merkato duke mbyllur përfundimisht aventurën me Parmën. Për Dermakun ishte një rikthim në radhët e verdhekuqve pasi sezonin e kaluar ishte pjesë e Leçet në...
Kosova dhe Greqia do të përballen nesër mbrëma në ‘Fadil Vokrri’, në kuadër të kualifikueseve për Kupën e Botës ‘Katar 2022’. Trajneri i Greqisë, John van Schip, në konferencën për media, ka lavdëruar skuadrën e Kosovës. Sipas tij, Kosova është...
Xhiroja e parë e Superligës së Kosovës në Basketboll do të fillojë më 15 shtator, ka bërë të ditur Federata e Basketbollit të Kosovës. Në këtë xhiro do të ketë duele klasike si ajo e gjysmëfinales së Superkupës, në mes...
Pas fitores së parë në garat kualifikuese për Kampionatin Botëror, Kombëtarja e Kosovës i është rikthyer stërvitjeve për t’u përgatitur për ndeshjen e radhës kundër Greqisë, që zhvillohet të dielën në stadiumin “Fadil Vokrri”. Në stërvitjen e sotme përzgjedhësi Challandes...
Klubi basketbollistik “Prizreni -16”, ka arritur në finalen e parë në histori të klubit, duke triumfuar në gjysmëfinale të Superkupës ndaj skuadrës së Pejës. Çereku i parë ishte thuajse i barabartë, i cili u mbyll 21-22 në të mirë të...
Milot Rashica që mungoi në ndeshje ndaj Gjeorgjisë ku skuadra jonë fitoi 1-0, është ndarë i kënaqur me paraqitjen e bashkëlojtarëve. Rashica do të jetë gati për ndeshjet me Greqinë dhe Spanjën, dhe beson që motivimi që ka marr skuadra...
Edhe pse pandemia COVID-19 ka goditur shumë klube, edhe këtë vit nuk kanë munguar blerjet e mëdha. Manchester United, Chelsea, Manchester City, Arsenal, por edhe Aston Villa ishte mjaftë aktive me blerje. Dy lojtarët më të shtrenjtë në këtë afat...