Ballina E spikatur Kurti e Osmani së bashku në tribuna në ndeshjen Kosovë-Greqi

Kurti e Osmani së bashku në tribuna në ndeshjen Kosovë-Greqi

Kosova është duke e zhvilluar ndeshjen e radhës në kuadër të kualifikimeve për botërorin “Katari 2022” kundër Greqisë në Prishtinë.

Ndeshja po zhvillohet në prani të rreth 500 tifozëve në “Fadil Vokrri” dhe në mesin e tyre janë edhe presidentja Vjosa Osmani dhe kryeministri Albin Kurti.

Kosova vjen në këtë ndeshje pas fitores ndaj Gjeorgjisë para tri ditësh në udhëtim.