Sot zhvillohet Superkupa e Kosovës mes Prishtinës dhe Llapit

Fituesi i titullit të kampionit, Prishtina dhe fituesi i kupës, Llapi do të luajnë sot në kuadër të Superkupës.

Ndeshja mes Prishtinës dhe Llapit do të hap zyrtarisht garat për stinorin e ri futbollistik në Kosovë.

Loja do të zhvillohet në stadiumin “Fadil Vokrri” me fillim nga ora 20:45.

Në duelin mes Prishtinës dhe Llapit për herë të parë në futbollin kosovar do të përdoret VAR-i.