Deputeti Bekim Haxhiu ka njoftuar se do t’i shpërndaj 10 bursa për studentë.

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, (PDK), Bekim Haxhiu ka njoftuar se për nder të 10 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës do t’i shpërndaj 10 bursa për studentë. Përmes një...

Xhensila e Besi në ndihmë të familjeve në nevojë: Bamirësia nuk të varfëron!

Xhensila Myrtezaj e Bes Kallaku janë një nga çiftet më të komentuara dhe më të dashura të publikut. Ata vitin që kaloi kurorëzuan dashurinë e tyre me një dasmë gjigante,...

Letrat më të bukura të dashurisë që mund të jenë shkruar ndonjëherë

Lista e dhjetë letrave më romantike të dashurisë të shkruara nga meshkujt së bashku me disa pjesë të veçanta prej tyre. 1.Letra e Ernest Hemingway për Marlene Dietrich “Nuk mund të...

Përkujtohet Ibrahim Kodra. Konkurs për talentet e reja në javën e piktorit të madh

Sot bëhen 12 vite që kur piktori i njohur Ibrahim Kodra nuk është më mes nesh. Vitin e shkuar, shteti shqiptar ndërmori një iniciativë për zhvarrosjen e eshtrave të...

IRW ndihmon familjet skamnore (FOTO)

Familjet që kanë fëmijë jetim dhe familjet skamnore të Vushtrrisë, sot janë ndihmuar me pako ushqimore nga Drejtoria e Shëndetësisë dhe Mirëqenies Sociale e Komunës së Vushtrrisë nga një...

Blini vetëm një kokërr limon dhe rritini flokët disa centimetra brenda muajit

A e dinit që limonët po përdoren rëndom për përmirësuar shëndetin e flokëve, por më tepër për rritjen e tyre?! I kombinuar me përbërës të tjerë, limoni mund të trajtojë...