Ballina E spikatur NOKIA 6310 ËSHTË RIKTHYER ME NJË VERSION MODERN, JA SA KUSHTON

NOKIA 6310 ËSHTË RIKTHYER ME NJË VERSION MODERN, JA SA KUSHTON

Telefoni më i përdorur i një periudhe, Nokia 6310, ende ruan vendin e tij në kujtime, edhe pas viteve të heqjes nga tregu.

HMD Global, e cila ka licencën për këtë telefon legjendar, ka lëshuar versionin modern të telefonit.

Sipas lajmeve në Hardware News , Nokia 6310 dizajni i tij është i frymëzuar nga modeli origjinal që debutoi në 2001.

Ekrani monokrom me gjashtë linja është zëvendësuar nga një ekran i lakuar me ngjyra më i madh 2.8 inç.

Telefoni vjen me një procesor Unisoc 6531F, 16 MB RAM dhe 8 MB hapësirë ​​ruajtëse.

Sistemi operativ është Seria 30+ (S30+). Ikonat dhe madhësia e tekstit janë rritur, duke e bërë ekranin më të lexueshëm për përdoruesit e vjetër. Pjesa e pasme e Nokia 6310 ka një kamerë të vetme me një rezolucion prej 0.3 megapikselë dhe një blic LED.

Pajisja gjithashtu ka një fole të kartës microSD. Karakteristikat e tjera renditen si Bluetooth 5.0, Wi-Fi, mbështetje me dy karta SIM dhe radio FM. Thuhet se telefoni me një kapacitet baterie prej 1,150 mAh ofron më shumë se 7 orë kohë bisede.

Nokia 6310 vjen me një adaptor karikimi dhe një kabllo microUSB nga kutia.

Çmimi i këtij telefoni, i cili ofrohet në opsionet e ngjyrave të verdha, të zeza dhe jeshile, është 60 euro.