A duhet të vaksinohen fëmijët kundër COVID-19?

0
Vaksina Pfizer po u jepet fëmijëve amerikanë nga mosha 12 vjeçare pas miratimit të saj nga Administrata amerikane e Barnave dhe Ushqimit, por shkencëtarët janë të ndarë nëse kjo...

Çfarë duhet të dini rreth depresionit?

0
Depresioni është një sëmundje e zakonshme me më shumë se 300 milion persona të prekur në të gjithë botën. Depresioni dallon nga episode afat shkurtër të luhatjeve të humorit...

Si të ndaloni varësinë ndaj lojërave të fatit/bixhozit/basteve dhe të rifitoni kontrollin e jetës...

0
Si të ndaloni varësinë ndaj lojërave të fatit/bixhozit/basteve dhe të rifitoni kontrollin e jetës suaj Mund t’i ndodhë kujtdo nga ndonjë çast gjatë jetës: Basti i  juaj shkon nga një...

Bashkia e Durrësit: Thirje publike për Organizatat e Shoqerise Civile

0
BASHKIA E DURRËSIT NË PARTNERITET ME PROGRAMIN ReLOaD SHPALL: THIRRJE PUBLIKE PËR ORGANIZATAT E SHOQËRISË CIVILE PËR DORËZIMIN E PROJEKT PROPOZIMEVE NË PROGRAMIN RAJONAL PËR DEMOKRACINË LOKALE NË BALLKANIN PERËNDIMOR (ReLOaD)  Programi...

E drejta për një mjedis të shëndetshëm dhe të sigurt

0
Ndotja e ajrit në Kosovë vazhdon të jetë alarmuese. Gazetarët vazhdojnë të na bombardojnë me informacione për nivelin e ndotjes së ajrit por shumë pak na ofrojnë informata për...

Reagon rrjeti i OJQ-ve ndaj deklaratës së Haradinajt

0
Pas deklaratës së nënkryetarit të OVL-së së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Nasim Haradinaj i cili e ka quajtur ‘Palaço’, ambasadorin amerikan Greg Delawie, ka reaguar edhe Rrjeti i OJQ-ve...