Si te bini ne peshe duke u ushqyer shendetshem?

0
Intoleranca Ushqimore Një shans i mirë për të zbukuruar trupin dhe organizmin tuaj! Analiza e Intolerancës Ushqimore në ADN për 600 Elementë Ushqimorë + Dieta e personalizuar! Kjo analizë jep rezultate...

Ushtrimet 1-minutëshe që do ju lirojnë nga dhimbjet e shpinës

0
Shumë njerëz që punojnë në një zyrë para një kompjuteri e dinë mirë vuajtjen e dhimbjes së shpinës. Ja një listë e ushtrimeve 1-minutëshe që do ju ndihmojnë për të...

Halil Kastrati: “Jetimet e Ballkanit” kanë ndihmuar mbi 25.000 skamnorë në Kosovë, Preshevë..

0
Gazetarja e agjencise se lajmeve “Presheva jonë” Mirjetta Ahmeti ne bisede me Halil Kastratin, kryetar i Shoqates bamirëse “Jetimet e Ballkanit” Varfëria po vazhdon të mbetet njera ndër brengat kryesore...

Një aplikacion për ndërrimin prefikseve +377, +386 dhe +381 në prefiksin zyrtar +383

0
Ata të cilët i kanë me qindra e mijëra kontakte, ky konvertim paraqet një sfidë, të mundimshme, manuale, për përditësimin e kontakteve. Pas hyrjes në fuqi të marrëveshjes mes Kosovës...

Intel prezantoi çipin Xeon D-2100 për teknologjitë e fundit

0
Procesori i ri vjen si pjesë një përpjekje të gjigandit teknologjik për të qëndruar në krye të teknologjive të reja dhe internetit të gjërave. Ndërsa zhvillojmë teknologji akoma edhe më...

Apple Watch mund të identifikojë diabetin me 85% saktësi

0
Diabeti është një prej sëmundjeve më shqetësuese për mbarë botën. Vetëm në SHBA 100 milion Amerikanë vuajnë me këtë sëmundje ku ¼ shpëton pa u zbuluar. Sipas hulumtimi të kryer...