Monday, September 20, 2021
Ballina E spikatur PRODHUESI FRANCEZ SJELL TELEFONIN INTELIGJENT PËR 90 EURO

PRODHUESI FRANCEZ SJELL TELEFONIN INTELIGJENT PËR 90 EURO

Me Wiko Y62, prodhuesi francez i telefonave inteligjent ka prezantuar një pajisje të përballueshëm.

Portalet online të krahasimit të çmimeve tregojnë se ky është telefoni inteligjent më i lirë që funksionon në Android 11.

Por ju nuk duhet të prisni shumë nga Wiko Y62. Për të gjithë ata që varen nga një buxhet i vogël ose për ata që janë në kërkim të një telefoni celular të dytë, telefoni inteligjent Wiko mund të jetë një mundësi e lirë dhe e mirë.

Wiko Y62 është i pajisur me një ekran LC 6.1 inç me një rezolucion prej 720 x 1,560 pikselë.

Çip MediaTek Helio A20, si dhe 1 GB RAM dhe 16 GB memorie të brendshme janë përdorur për këtë telefon.

Ekziston një vend i caktuar për një kartë microSD për zgjerimin e hapësirës ruajtëse.

Në pjesën e pasme ka një lente kamera që ka një rezolucion prej 5 MP. Gjithashtu edhe kamera selfie ka një rezolucion prej 5 MP.