Ballina E spikatur RENDITJA E RE E FIFA-S: KOSOVA NGRITET PËR PESË VENDE

RENDITJA E RE E FIFA-S: KOSOVA NGRITET PËR PESË VENDE

Shtëpia më e madhe e futbollit botëror, FIFA ka publikuar renditjen e re të kombëtareve në futboll.

Në renditjen e muajit gusht, ka pasur disa ndryshime në top 10-shen duke u ngritur Italia e cila fitoi “Euro2020” dhe Argjentina që triumfoi në Kupën e Amerikës, transmeton Demokracia.com.

“Azzurri” pozicionohet në vendin e pestë, ndërkaq Argjentina është e gjashtë. Anglia gjithashtu është në pozitën e katërt.

Kombëtarja e Kosovës ka shënuar ngritje për pesë vende, duke zënë vendin e 115-të.

Ndërkaq, Kombëtarja shqiptare ka pësuar rënie për tri vende duke u renditur e 69-ta në botë.