Monday, September 20, 2021
Ballina E spikatur TËRHIQET SHORTI PËR EDICIONIN E RI, PRISHTINA NDESHET ME MALISHEVËN

TËRHIQET SHORTI PËR EDICIONIN E RI, PRISHTINA NDESHET ME MALISHEVËN

Sot në ambientet e stadiumit “Fadil Vokrri” në Prishtinë është bërë tërheqja e shortit për edicionin e ri garues 2021/22.

Fillimisht u tërhoq shorti për Superligë, e më pas edhe për Ligën e Parë në të dyja grupet.

Të pranishmit në emër të KE të FFK-së dhe Komisionit të Garave i ka përshëndetur kryetari i këtij komisioni, Abdyl Bellopoja, i cili i uroi klubet për një kampionat të suksesshëm si dhe i njoftoi përfaqësuesit e klubeve për procedurat e shortit.

Edicioni i ri në Superligë do të fillojë më 21 gusht, derisa në Ligën e Parë më 28 gusht.

SUPERLIGA – Java e parë

Drita – Feronikeli

Llapi – Ulpiana

Malisheva – Prishtina

Ballkani – Dukagjini

Drenica – Gjilani