Wednesday, September 22, 2021
Ballina E spikatur ZBULOHEN SPECIFIKIMET E SAMSUNG GALAXY S21 FE

ZBULOHEN SPECIFIKIMET E SAMSUNG GALAXY S21 FE

Telefoni inteligjent i ardhshëm i Samsung Galaxy S21 FE është folur për disa javë dhe ndërsa pritet prezantimi i tij, disa specifikime janë zbuluar.

Lista e specifikimeve të zbuluara nuk është e plotë, por dihet që ka një ekran AMOLED 6.4 inç me një shpejtësi rifreskimi 120Hz.

Mundësohet nga një bateri deri në 4,500 mAh, dhe përmasat e saj janë 155.7 x 74.5 x7.9 mm.

Kjo do të thotë se është pak më i vogël se modeli aktual Galaxy S20 FE me dimensione 159.8 x 74.5 x 8.4 mm, dhe kjo ndoshta është rezultat i një ekrani më të vogël.

Pajisja do të ekzekutojë një procesor Exynos dhe do të mbështesë karikimin e shpejtë 45W.

Samsung Galaxy FE do të përdorë sistemin operativ Android 11.