Ballina E spikatur ANGLIA GJEN EPËRSINË QYSH NË FILLIM

ANGLIA GJEN EPËRSINË QYSH NË FILLIM

Anglia e ka gjetur golin menjëherë në ndeshjen e finales së Euro 2020 kundër Italisë.

Në stadiumin Wembley zhvillohet finalja e madhe e ‘Euro 2020’ ndërmjet Italisë dhe Anglisë.

Anglia gjen golin e pare qe ne minutën e dyte. Harkim nga Trippier dhe Luke Shaw ishte i vetëm në këndin tjetër të portës për ta futur topin në rrjetë.