Wednesday, October 4, 2023
  Fluturimet e para nga aeroporti ndërkombëtar i Kukësit “Zayed Flatrat e Veriut” do të nisin më 15 korrik. Destinacionet e para do të jenë drejt Cyrihut dhe Stambollit. Klodiana Visha, operatore turistike në Kukës, bën të ditur se ka pasur një...
Në zonën ndërkufitare Kosovë- Shqipëri, organizuar nga organizata vullnetare për mbrojtjen e ambientit me mbështetjen nga ministritë respektive të infrastrukturës dhe ministrive të mbrojtjes së dy vendeve, u realizua programi i përbashkët i pastrimit në zonën e Liqenit të...
Prokuroria e Tiranës ka lëshuar një fletëthirrje për Shkëlzen Berishën, djalin e ish-kryeministrit Sali Berisha. Burime pranë organit të akuzës konfirmojnë ekskluzivisht për Report Tv, fletëthirrjen e Prokurorisë dhe pohojnë se Shkëlzen Berisha do pyetet për çështjen “CEZ”. Gjithashtu fletëthirrje...
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, po realizon një vizitë zyrtare në Shqipëri, ndërkohë është takuar me homologun Gramoz Ruçi. Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, ka pritur në takim kryeparlamenatrin e Kosovës, ndërsa mbajtën edhe një deklaratë të përbashkët...
  Makina e parë fluturuese indigjene e Turqisë, e quajtur Cezeri, u testua me sukses në Stamboll, tha prodhuesi i saj të martën. Projektuar dhe prodhuar nga inxhinierë turq, Cezeri u ngjit në 10 metra (32.8 këmbë) në testet e tij...
Shqipëria është zyrtarisht anëtare e Këshillit të Sigurimit për dy vitet e ardhshme pas votimit në Asamblenë e Përgjithshme të OKB-së. Në vitin 1995, Shqipëria nuk mundi të merrte një mandat 2-vjeçar, siç u përpoq kësaj here. Vendi ynë nuk...
Shqiptarja.com i ka kushtuar një shkrim risisë së fluturimeve direkte mes Tiranës dhe Riadit, nisur një ditë më parë, e para herë në raportet mes dy vendeve. Ndodh kjo në një kohë kur qeveria Rama dhe vetë ky i...
Kanë mbërritur dhe autobusët e parë elektrikë në Tiranë dhe tashmë “Tirana Green City nuk është më thjesht një slogan. Bashkia e Tiranës ka vendosur që të nxisë një ndryshim të madh edhe në transportin e gjelbërt publik. Në total...
  Vendet anëtare të BE-së kanë arritur marrëveshjen për të hequr kufizimet e udhëtimit për 8 vende, duke përfshirë këtu Shqipërinë. Lidhur me këtë, kryeministri shqiptar Edi Rama tha se edhe kësaj radhe ia kanë dal. “Bashkimi Evropian ka hequr kufizimet e...
Komiteti Teknik i Ekspertëve në Shqipëri ka vendosur për lehtësimin e masave kufizuese për shkak të pandemisë COVID-19. Në një deklaratë për medie, një ditë pasi vendi nuk raportoi asnjë viktimë nga Coronavirusi dhe numri i rasteve të reja është...
0FansaPëlqeje
0NdjekësitNdjek
0NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Më të lexuarat