UEFA e vlerëson Jorge Jorginho si futbollisti i vitit

Çmimi kryesor individual që i jep UEFA i takon futbollistit të Chelsea-t Jorge Jorginho.

Jorginho ka rrëmbyer çmimin e “Futbollistit të vitit”.

Ai pati konkurrencë të fortë me Kevin De Bryne dhe bashkëlojtarin e tij tek “Blutë e LondrësN’golo Kante i cili e mori çmimin e “Mesfushorit të vitit”.