Ja se cilin numër mund ta bartë Mbappe në Real Madrid

Real Madrid po përpiqet të nënshkruajë me Kylian Mbappe nga Paris Saint-Germain pasi njoftoi gjigantët francezë për gatishmërinë e tyre për të paguar deri në 160 milionë euro dhe fillimin e bisedimeve.

Reali e ka dashur 22 vjeçarin për një kohë të gjatë dhe ky admirim është reciprok.

Nëse Reali mund ta tërheq transferimin para afatit në fund të muajit, do të jetë i dyti për nga madhësia këtë verë, pas lëvizjes së Lionel Messit te PSG nga Barcelona.

Fanellat që mbajnë emrin e Mbappes do të jenë një temë për tifozët e Realit në të gjithë botën, shkruan 90Min, transmeton Klankosova.tv.

Siç qëndrojnë gjërat, nuk ka asnjë numër të fanellës për të, sepse skuadra e ekipit të parë të Realit është në aksion dhe ata do të duhet të largojnë dikë para se të regjistrojë Mbappen.

Rregullat e La Ligas diktojnë që lojtarët në skuadrën e skuadrës së parë të çdo klubi duhet të regjistrohen me fanella me numër 1 deri në 25, ku 1, 13 dhe 25 janë të rezervuar ekskluzivisht për portierët.