Kryeministri Kurti tregon dhuratën e veçantë që ia dhuroi presidenti francez

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka treguar se çfarë dhurate ka marrë dje nga presidenti francez, Emmanuel Macron.

Kurti postoi dy fotografi të emblemës nga Macron, në rrjete sociale.

Dhurata nderuese e Presidentit Macron në fund të takimit dhe vizitës së djeshme në Paris”, ka shkruar kreu i shtetit në Instagram.