Pija çudibërëse që largon toksinat e këqija nga trupi, forcon imunitetin dhe eliminon yndyrën e barkut

 

Pesha e tepërt mund të përfshijnë elemente që në të vërtetë parandalojnë funksionimin e duhur të trupit, duke rezultuar në akumulimin e yndyrës rreth belit (barkut). Organet e spastrimit janë: mëlçia, mushkëritë, veshkat dhe zorra e trashë.

Sot ju paraqesim një pije që do t’ju ndihmojë të largoni toksinat nga trupi juaj, të rritni metabolizmin tuaj, të përmirësoni imunitetin dhe të eliminoni yndyrën e barkut në një periudhë të shkurtër kohore.

– Gjysme limoni.

– Një tufë majdanoz

– Një kastravec

– Një copë rrënjë xhenxhefili

– 1/3 e një gote uji

Udhëzime:

Pritini kastravecat në feta dhe grini majdanozin në mënyrë që të mund të merrni së paku 1 lugë çaji. Pastaj, vendosini përbërësit në një blender dhe përzieni mirë deri sa të merrni një përzierje homogjene. Nëse dëshironi të ëmbëlsoni pije, shtoni pak mjaltë

Përdorimi:

Ju duhet ta merrni këtë pije çudibërëse para se të shkoni për të fjetur. Kombinoje atë me disa ushtrime të përshtatshme dhe një dietë të shëndetshme dhe kjo do t’ju ndihmojë të heqni qafe yndyrën e tepërt.