Ballina E spikatur E konfirmon kreu i PSG-së, Mbappe transferohet në Real

E konfirmon kreu i PSG-së, Mbappe transferohet në Real

Kylian Mbappe do të jetë lojtar i ri i gjigantit spanjoll, Real Madrid.

Oferta e fundit e “Mbretërve” për yllin francez është pranuar nga PSG-ja.

Presidenti i klubit nga Parisi, Nasser Al-Khelaifi, ka konfirmuar se Mbappe po transferohet në Real Madrid.

Oferta e Real Madridit për Mbappe është pranuar dhe transferimi përfundon nesër”, ka thënë ai për Marca-n.