Ballina E spikatur MACBOOK AIR I RI VJEN NË NGJYRA TË NDRYSHME

MACBOOK AIR I RI VJEN NË NGJYRA TË NDRYSHME

Ashtu si seria e fundit iMac, seria e re MacBook Air gjithashtu do të bëhet “më e gjallë”. Sa ngjyra do të ketë është e paqartë.

MacBook Air i ardhshëm ka shumë të ngjarë të jetë jo vetëm në ngjyrë argjendi dhe gri.

Sipas analistit të njohur Ming-Chi Kuo, Apple ndoshta do të ofrojë një gamë më të madhe ngjyrash në mesin e vitit 2022, siç është rasti me iMac-in e ri, i cili u lançua në fillim të vitit.

Në çdo rast, është në dispozicion në 7 ngjyra.

Seria e re Air duhet të ketë një ekran LED 13 inç. Furnizuesi i ri për mini ekranet LED ka të ngjarë të jetë prodhuesi kinez BOE, siç shkruan MacRumors. Për sa i përket dizajnit, MacBook Air i ri ka të ngjarë të frymëzohet nga seritë iPad Pro dhe iPhone 12.

Sipas Kuo, është ende e paqartë nëse MacBook Air i ri do të zëvendësojë modelin aktual apo do të shfaqet si një version i nivelit të lartë. /Telegrafi/