Mësohet data kur Messi do bëjë debutimin te PSG

Dje, u konfirmua kalimi i Messit te PSG-ja pas plotë 21 viteve te Barcelona.

Pas kompletimit të transferimit, vëmendja është tek data kur do bëhet debutimi në fanellën e “Parisienëve”.

Por, mesa duket kjo duhet të pres për një kohë të gjatë.

Messi ka vazhduar pushimet shkaku i ndeshjeve të Kupës së Amerikës, trofe që e fitojë me Argjentinën.

Messi do nis tani përgatitjet me PSG-në dhe për momentin të shikojë, pra në vikend ndaj Strasbourg do jetë në tribunë.

Ndërkohë, Marca, raporton se argjentinasi do debutojë me 29 gusht në takimin ndaj Reims, por ekziston mundësia që të ndodh edhe më herët