Ballina E spikatur PREZANTOHET HONOR X20 5G, ÇMIMI 250 EURO

PREZANTOHET HONOR X20 5G, ÇMIMI 250 EURO

Përveç serisë Magic 3 të celularëve kryesorë, Honor prezantoi edhe modelin X20 5G.

Honor X20 5G mundësohet nga një procesor Dimensity 900 dhe përdor sistemin operativ Android 11 me një ndërfaqe Magic UI 4.2. Sidoqoftë, telefoni gjithashtu mbështet zgjerimin virtual të RAM -it, i cili praktikisht zgjeron RAM -in me 2 GB duke përdorur kujtesën e brendshme.

Pajisja mori një ekran LCD 6.67-inç Full HD + me një ritëm të rifreskimit prej 120Hz, dhe në këndin e sipërm të majtë ka një prerje në formë pilule për një kamerë selfie 16 MP.

Në pjesën e pasme është një modul i rrumbullakët me tre kamera, një primar prej 64, një makro prej 2 MP dhe një sensor thellësie prej 2 MP.

Telefoni inteligjent ka stabilizim elektronik të imazhit dhe mbështet shkrepje të njëkohshme me kamerën e përparme dhe të pasme.

Pajisja mundësohet nga një bateri 4,300 mAh, për të cilën Honor thotë se mund të karikohet me 50 për qind të kapacitetit në 15 minuta përmes një karikuesi 66W.

Është në dispozicion në tre ngjyra dhe tashmë mund të blihet, përkatësisht Aurora Blue, Titanium Empty Silver dhe Magic Night Black.

Në varësi të konfigurimit të zgjedhur, çmimet janë 250, 290 dhe 330 euro.