Wednesday, October 4, 2023
Gazetarja e agjencise se lajmeve “Presheva jonë” Mirjetta Ahmeti ne bisede me Halil Kastratin, kryetar i Shoqates bamirëse “Jetimet e Ballkanit” Varfëria po vazhdon të mbetet njera ndër brengat kryesore ne Kosovë , por ka disa njereze që po merren...
Kush është më i pasur Silvio Berlusconi apo Lazim Destani? Kjo është pyetja që mediat bëjnë shpesh kur vjen puna për të krahasuar pasuritë marramendëse të ish-Kryeministrit të Italisë dhe babait biznesmen të aktorit të njohur, Blerim Destani. Mediat italiane dhe...
Drejtoria e Shëndetësisë dhe Mirëqenies Sociale në Gjilan ka bërë të ditur se janë ndërtuar 163 shtëpi për familjet në nevojë me kosto financiare 2.4 milionë euro që njëherë e përgjithmonë këtyre familjeve u ka hequr brengën që kishin...
Katër të rinj të cilët e kanë gjetur kuletën me dokumentacion dhe me një shumë të hollave i kanë dorëzuar në stacionin policor në Vushtrri. Kështu është bërë e ditur nga zyra e informimit në Mitrovicë, ku thuhet se dje,...
Xhensila Myrtezaj e Bes Kallaku janë një nga çiftet më të komentuara dhe më të dashura të publikut. Ata vitin që kaloi kurorëzuan dashurinë e tyre me një dasmë gjigante, ndërsa njihen për dashurinë e tyre disa vjeçare. Këtë vikend ata...
Qeveria japoneze ka ndihmuar Shërbimin Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës (ShSKUK) me pajisje mjekësore për kujdesin shëndetësor për nënat dhe fëmijët në vlerë prej 55 mijë euro. Dojan Molliqaj nga organizata “Action for Mothers and Children” (AMC), tha se...
Dyshohet se për shkak të temperaturave të larta të premten mbrëma, flakët shpërthyen edhe në Kosovë. Zjarri vërshoi 7 vatra të maleve në Rugovë të Pejës, por kjo nuk i zuri në befasi Agjencinë e Menaxhimit Emergjent. Zjarrëfikësit, ushtarët e FSK-së...
Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, (PDK), Bekim Haxhiu ka njoftuar se për nder të 10 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës do t’i shpërndaj 10 bursa për studentë. Përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, Haxhiu ka shkruar...
Familjet që kanë fëmijë jetim dhe familjet skamnore të Vushtrrisë, sot janë ndihmuar me pako ushqimore nga Drejtoria e Shëndetësisë dhe Mirëqenies Sociale e Komunës së Vushtrrisë nga një donacion i siguruar nga organizata Humanitare Islamic Relief. Në ndarjen e...
Është duke vazhduar aplikimi i votuesve nga diaspora për zgjedhjet lokale që do të mbahen më 17 tetor. Afati për regjistrimin për votim jashtë Kosovës kishte filluar më 10 korrik, kurse do të përmbyllet më 18 gusht. Kryeshefi ekzekutiv i Sekretariatit...
0FansaPëlqeje
0NdjekësitNdjek
0NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Më të lexuarat