Wednesday, October 4, 2023
Motivimi është shumë i rëndësishëm. Nëse e përdorim si duhet, rezultatet në Procesin Mesimor Edukativ nuk kanë për të munguar. Ja çfarë sugjeron konkretisht mësuesi Luan Stafasani. Motivimi është një element shumë i rëndësishëm në jetën e veprimtarinë e përditshme...
Këshilla e 1: Kur blini rrobat për fëmijë duhet të keni parasysh "cilësinë" e tyre. Lëkura e fëmijëve është shumë e ndjeshme dhe ka nevojë për materialet më të mira. Pambuku cilësohet si materiali më i përshtatshëm sepse përmbanë shumë...
A e dini se një fëmijë vdes çdo pesë ditë nga mbytja me ushqim dhe më shumë se 80% e prindërve nuk kanë absolutisht asnjë ide se si mund të reagojnë në këtë situatë ? Në Amerikë, çdo ditë gjatë...
Logopedet Albulenë Shaqiri dhe Arjeta Shala kanë filluar projektin “Ora e fjalës” për t’i mësuar fëmijët shqip përmes videove në youtube. Teknologjia, interneti dhe rrjetet sociale tashmë sa vite e kanë ndryshuar rrënjësisht mënyrën jetesës. Në këtë kuadër ka ndryshuar...
Në muajin mars të këtij viti, pritet të lansohet platforma e parë në gjuhën shqipe për fëmijë “Rritu e Mëso”, e cila pritet të bëhet miku më i mirë i të vegjëlve, duke u ofruar atyre përmbajtje të shumta...
0FansaPëlqeje
0NdjekësitNdjek
0NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Më të lexuarat