Wednesday, October 4, 2023
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në nder të Ditës Botërore të Diversitetit Kulturor për Dialog dhe Zhvillim, iu është drejtuar organizatës UNESCO nëpërmjet një letre, së cilës ia ka paraqitur një sërë kërkesash. Në mesin e kërkesave të paraqitura në...
Përfaqësuesi i Lartë i BE-së për Politikë të Jashtme dhe të Sigurisë, Josep Borrell, duke folur për takimin që ka pasur me liderët e shteteve të Ballkanit Perëndimor, ka thënë se ka dashur të shkëmbejë mendime me udhëheqësit –...
Në muajin mars të këtij viti, pritet të lansohet platforma e parë në gjuhën shqipe për fëmijë “Rritu e Mëso”, e cila pritet të bëhet miku më i mirë i të vegjëlve, duke u ofruar atyre përmbajtje të shumta...
Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, duke folur për Ligjin për konfiskimin e pasurisë së pajustifikueshme ka treguar nëse do të hetohen edhe milionerët e Vetëvendosjes. Ajo ka thënë se do të hetohen të gjithë zyrtarët, por se për asnjërin prej...
Zyrtarë policorë nga Stacioni Policor në Fushë Kosovë, me qëllim të sensibilizimit dhe vetëdijesimit të nxënësve, ka mbajtur sot një ligjëratë me nxënësit e shkollës “Zejnel Salihu” në Bardh të Madh të kësaj komune, për dhunën në familje dhe...
Nën kryesimin e kryeministrit Albin Kurti, është mbajtur mbledhja e parë e Këshillit Ministror për Integrim Evropian i Qeverisë së Kosovës. Kurti me këtë rast tha se krijimi i këtij institucioni është hap që dëshmon se Kosova është e përkushtuar...
Partia Socialdemokrate sot do të fillojë me mbledhjen e nënshkrimeve për peticionin qytetar për faljen e gjobave të pandemisë COVID-19. Kryetari i PSD-së, Dardan Molliqaj ka njoftuar se mbledhja e nënshkrimeve do të fillojë në ora 12:00. “E premte, në ora...
Avokati i Popullit publikoi Raportin ‘Ex officio’ në lidhje me ndryshimin dhe plotësimin e Udhëzimit Administrativ për Përfshirjen e Fëmijëve në Institucione Parashkollore në Kosovë, pasi Udhëzimi aktual nuk është i qartë, konciz dhe nuk janë në pajtim me...
Ata të cilët i kanë me qindra e mijëra kontakte, ky konvertim paraqet një sfidë, të mundimshme, manuale, për përditësimin e kontakteve. Pas hyrjes në fuqi të marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë për prefiksin e telefonisë, shqetësim i qytetarëve mbetet...
0FansaPëlqeje
0NdjekësitNdjek
0NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Më të lexuarat