Wednesday, October 4, 2023
Që nga kufjet që masin tensionin e gjakut dhe deri tek rrobat që monitorojnë rrahjet e zemrës, arritjet më të fundit në teknologjinë e monitorimit të shëndetit po përfshihen në objektet e përditshme, si rrobat, unazat dhe syzet. Paisjet që...
Modeli Galaxy M21 i vitit të kaluar i Samsung mori pasardhësin e quajtur Galaxy M21 2021 Edition. Modeli i ri nuk sjell shumë përmirësime ndaj paraardhësit të tij. Ai ndryshon në një dizajn pak më të ndryshëm të panelit të...
Shumica e shoferëve dhe pasagjerëve i mbushin telefonat në veturë, e sidomos në udhëtime të gjata. Megjithatë, ekspertët thonë se ky zakon gjatë udhëtimit me veturë është në fakt një nga gabimet më të këqija që mund ta bëni. Por...
Vajtja tek dentisti mund të jetë sfiduese, veçanërisht për fëmijët. Por një kompani teknologjike shpreson t'i ndryshojë gjërat me një robot të ri miqësor të quajtur Robin. Robin përshëndet fëmijët me emër kur ata hyjnë tek dentisti dhe bisedon me...
Një ekuipazh prej katër astronautësh kanë mbërritur në Stacionin Ndërkombëtar të Hapësirës (ISS), konfirmoi Agjencia Hapësinore Aamerikane (NASA). ”Kapsula e ‘Crew Dragon Endeavour’ që mbante astronautët amerikanë Thomas Marshburn, Raja Chari dhe Kayla Barron dhe kolegun e tyre gjerman, Matthias...
Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës ka njoftuar se asnjë pacientë me COVID-19 nuk po trajtohet në Spitalin e Vushtrrisë. Ndërsa në spitalet dhe në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës 81 pacientë janë duke u trajtuar, ku 55 persona...
Që nga kufjet që masin tensionin e gjakut dhe deri tek rrobat që monitorojnë rrahjet e zemrës, arritjet më të fundit në teknologjinë e monitorimit të shëndetit po përfshihen në objektet e përditshme, si rrobat, unazat dhe syzet. Paisjet që...
Agjencia Evropiane e Hapësirës – ESA, ka shprehur mahnitje me interesimin e jashtëzakonshëm për të punuar në eksplorimin e hapësirës me këtë institucion. Para disa javësh agjencia reklamoi një fushatë të re rekrutimesh me synimin për të tërhequr një...
Kompania hapësinore e Blue Origin e Jeff Bezos ka zgjedhur një grua 82-vjeçare, të cilës shumë dekada më parë i ishte mohuar mundësia të bëhej pilote për shkak të gjinisë së saj, për të fluturuar me të në hapësirë...
Një opsion i shumëpritur ka mbërritur në Google Chrome, i cili është kryesisht falas. Pas një pritjeje shumë të gjatë, më në fund morëm një mjet falas për redaktimin e skedarëve PDF në Chrome – dhe direkt nga Adobe. Gjigandi...
0FansaPëlqeje
0NdjekësitNdjek
0NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Më të lexuarat