Wednesday, October 4, 2023
Prodhuesi i njohur i telefonave Motorola ka njoftuar një partneritet me GuRu Wireless Inc., një udhëheqës global në zgjidhjet adaptive, me qëllimin për të bërë karikuesit pa tela pjesë të telefonave inteligjentë Motorola. Angazhimi i vazhdueshëm i Motorola për prezantimin...
Kompania e telefonit koreano-jugore “Samsung” po përgatitet të zbulojë kufjet e saj pa fisha “Galaxy Buds Pro” gushtin e ardhshëm, së bashku me orët e reja inteligjente Galaxy dhe Galaxy Z Fold3. Videot e fundit zbuluan modelin dhe ngjyrat e...
Kompania hapësinore e Blue Origin e Jeff Bezos ka zgjedhur një grua 82-vjeçare, të cilës shumë dekada më parë i ishte mohuar mundësia të bëhej pilote për shkak të gjinisë së saj, për të fluturuar me të në hapësirë...
NASA po kthehet në planetin e Afërditës, fqinji më i afërt i Tokës por ndoshta më i neglizhuar, pas dekadave të eksplorimit të planeteve të tjera. Administratori i ri i agjencisë hapësinore, Bill Nelson, njoftoi dy misione të reja...
Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës ka njoftuar se asnjë pacientë me COVID-19 nuk po trajtohet në Spitalin e Vushtrrisë. Ndërsa në spitalet dhe në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës 81 pacientë janë duke u trajtuar, ku 55 persona...
Lenovo prezantoi ditën e sotme Yoga Tab 13, versioni global i Yoga Pad Pro lançuar në Kinë në fillim të këtij viti. Tableti mund të funksionojë si një ekran i jashtëm për një laptop falë një porte të integruar Micro...
NASA ka në plan të krijojë një prani të qëndrueshme njerëzore në Hënë deri në fund të dekadës si pjesë e programit të saj Artemis, dhe me një projekt të tillë vijnë në mënyrë të pashmangshme një mori problemesh...
Gjigandi finlandez i telekomunikacioneve Nokia së fundmi ka deklaruar se punonjësit e saj mund të zgjedhin të punojnë deri në tre ditë në javë në distancë. Sipas kompanisë kjo bëhet për të rritur fleksibilitetin. Prodhuesi finlandez i pajisjeve të telekomit...
Kompania franceze Wiko ka prezantuar një telefon inteligjent veçanërisht të përballueshëm. Me Wiko Y62, prodhuesi francez i telefonave inteligjent ka prezantuar një pajisje të përballueshëm. Portalet online të krahasimit të çmimeve tregojnë se ky është telefoni inteligjent më i lirë që...
Kompania ka njoftuar një ngjarje për 11 gusht. Për disa ditë ka pasur spekulime se Samsung mund të planifikojë një ngjarje në gusht në të cilën do të paraqiten pajisjet e reja. Dhe tani është shfaqur një poster zyrtar i ngjarjes,...
0FansaPëlqeje
0NdjekësitNdjek
0NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Më të lexuarat